Vybavení chaty

  • kulečníkový stůl
  • pinponkový stůl
  • sauna pro 8 osob
  • výčep s chlazením
  • herna pro děti
  • terasa s grilem
  • venkovní ohniště
  • venkovní domeček se skluzavkou, trampolínou a pískovištěm pro děti
  • parkoviště
Bylinkový záhonek na zahradě - pro použití

Teplota v chatě se reguluje termostatem a hlavicemi na jednotlivých radiátorech. Termostat je umístěn  v rohovém pokoji na zdi. Teplota se nastavuje otočným kolečkem. Objeví-li se na displeji jiné funkce termostatu, stiskněte symbol ‘DOMEČEK’,  který vás vrátí zpět do hlavního menu na nastavení teploty.

 

Nechcete moc platit za energie? Stačí dodržet tato pravidla a spotřeba plynu se výrazně sníží: V místnostech, ve kterých delší dobu nebudete, přivřete ventily radiátorů. Pokud odcházíte z chaty na celý den, snižte teplotu na termostatu. Pokud topíte ve společenské místnosti v kamnech, vypněte zde radiátory. Teplá voda se ohřívá plynovým kotlem, šetření teplou vodou rovněž sníží cenu za energie.

Ovládání sauny je intuitivní:

1    zapnutí, vypnutí 

2    osvětlení

+ / –  nastavení teploty

Sauna se nahřeje přibližně za jednu hodinu na teplotu 95°C

Kachlová kamna

Akumulační kachlová kamna AKU 60 se regulují pákou dle horního obrázku. Při zatápění páku vysuňte a otočte doleva. V této poloze proudí do kamen nejvíce primárního vzduchu. Po rozehřátí otočte páku doprava, tím dochází k sekundárnímu a terciálnímu spalování, které je pro provoz nejůčinnější a zároveň dochází k samočištění předního skla. Vysouváním a zasouváním páky se reguluje výkon.  Podrobný návod najdete zde.

A tady je krátké video od výrobce, jak zatopit v kamnech. Pokud nemáte podpalovač, použijte místo toho kousky kartonu a menší dřevěné třísky. Jestli Vás toto téma zajímá více, klikejte zde.

TV ovladač

Když to nejede:

– zatlačit všechny kabely, můžou být uvolněné

– zkontrolovat baterky v ovladači

Když vypadne elektřina, nahoďte jistič. Buď ve  vnitřní pojistové skříni na chodbě naproti WC nebo ve skříni umístěné venku u parkoviště.

Nastroje-hudebni

Ve společenské místnosti najdete taky hudební nástroje (kytaru a sopránové ukulele), které jsou Vám volně k dispozici. Před odjezdem je prosím dejte zpčt do obalu na původní místo. 

Výčep s chlazením a kompresorem

– naražeče na všechny typy beček (plochý, bajonet, kombi)

Výčep je nutné předem domluvit.

Kompletní návod ke stažení v PDF formátu zde.