Zima 2024

V zimě jsme přidali/ udělali/ dodělali pár věcí, které věříme, že vás potěší

Vinná lednička z domácího vinařství ve Strážnici. Dostanete-li chuť na vínečko z Jižní Moravy, vezměte si láhev podle chuti, zaplatíte při odjezdu. Cena: 150 Kč/láhev

Nová koupelna vedle sauny – komu se nechce po sauně do sněhu či do potoka, může si dát pohodlně sprchu a pak si třeba udělat pohodičku na terase

Bidla nad kamny a kolem kamen – pro lepší sušení věcí po lyžování či po mokrém výletě

Listopad 2023

24. listopadu na Chachatě nasněžilo a každý den pár centimetrů snčhu přibívá. Na Pradědu už se dá nádherně běžkovat.

Červen 2023

Je libo kávu ve dvou? Posezení mezi vyvýšenými záhony se zeleninou a květinami, ve stínu stromů – ideální věc pro horké letní dny

Nová trampolína pro vaše ratolesti

Bylinkový záhonek je plný bylinek a těší se na vaši sklizeň! Dopřejte si oběd nebo večeři s čerstvým tymiánem, oregánem či pažitkou. Nebo ranní čaj z čerstvě natrhané máty či meduňku před spaním.

Zima 2023

Zimní mrazivé noci Vám od ledna 2023 zpříjemní silnější kachlová kamna. Oproti loňskému roku si  tak můžete večery ve společenské  místnosti užívat na dvojnásobný (11kW) výkon.

A jedno neviditelné vylepšení: nové routery by měly vysílat lepší a stabilnější wififíííííííí signáááál

Máme pro vás hned několik novinek:

  • Na podzim jsme se pustili do rozšíření hygienického zázemí chaty. Díky zdržením v podobě nečekané konzistence stěn (kamení a hlína) a jiným překvapením se nám to trochu protáhlo, ale výsledek stojí za to! Máme  hotové dvě fungl nové koupelny a tři záchody, mrkněte do Galerie. Další koupelna bude hotová v létě.
  • Od 28.1. pro vás máme další vychytávku: poukázky na 10 % slevy na bazén, vířivku a solnou jeskyni v Horských lázních Karlova Studánka. Jak vyrazíte na Praděd, lapněte poukázky a cestou zpátky se rozmazlete v lázních! POZOR: na vířivku a solnou jeskyni je potřeba se objednat! Kontakt ZDE. Poukázky použijte při placení, sleva vám bude odečtena na místě.
  • Duben 2022: Ve vybavení chaty máme nově kytaru a ukulele, které jsou volně k dipozici pro všechny hosty. Prosíme o něžné zacházení, ať si na ně můžou zadrncat i další hosté 🙂
  • POZOR POZOR POZOR! Od května máme nový výčep s chlazením, který je možno vypůjčit. Pevně doufáme, že tento už nám nikdo neukradne! Půjčovné je 300 Kč za víkend a 600 Kč za týdenní pobyt.
  •  !!!BYLINKY!!! Založili jsme – zatím skromný – bylinkový záhonek, kterému se nicméně dobře daří. Bylinky jsou k dispozici všem hostům, kteří přijedou v době, kdy rostou 🙂 Čerstvé oregáno, tymián, pažitka a meduňka jsou tu pro vás. Prosíme o střídmou spotřebu, ať bylinky přežijí a zbydou pro další hosty. Na záhonku nesměle roste i máta, jelikož je ještě malá a neduživá, prosíme o ponechání na záhonku. Příští rok už bude připravená na čerstvý čajíček po ránu nebo mojito navečer.